Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger, ses emici özellikte I. sınıf malzemeden üretilmiş süngerdir. Yüzeyi yumurta şeklinde olduğu için ismi yumurta sünger olarak kullanılan  akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta sünger, akustik bir sünger olmasından ziyade alev almaz ve yanmaz, küften ve nemden etkilenmez özelliğe sahiptirler. Yumurta sünger, akustik sünger çeşitlerinden olup ses yalıtımı sağlayan, yankı ve ekoya engel olan, seslerin daha kaliteli gelmesini sağlayan ve yumurta kutusu şeklinde olan ses izolasyon malzemesidir. Yumurta sünger ses emicilik özelliğine sahip olan yanmaz süngerdir. 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıklarındadır. Yoğunlukları 50 dns - 70 dns - 90 dns dir. En iyi akustik çözümler arasındadır. ISO kalite belgeli ve yanmazlık sertifikalıdır. Güçlü seslerin kesilmesi isteniyorsa yumurta süngerin bariyerli modelleri kullanılabilir. Akustik mekanlarda, ortam akusiği düzenlenmesi gerekiyorsa yumurta sünger kullanılmaktadır.

akustik yumurta sünger

 Esnek bir yapıya sahip olan yumurta sünger poliüretan köpükten üretilmiş akustik bir süngerdir. Yumurta sünger en iyi akustik özelliklere sahip olan ve çok sık tercih edilen bir üründür. Kendiliğinden yapışkanlı ve bariyerli modelleri bulunmaktadır. Yanmaz özellikte olan yumurta süngerin yanmazlık sertifikası bulunmaktadır. Ses emicilik özelliğine sahiptir ve bu sayede ortam akustiği düzenlemektedir. Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, reji odası, TV sütdyoları, radyo stüdyoları gibi hassas mekanlarda ortam akustiği düzenlemek amacıyla kullanılmaktadır. Bariyerli yumurta sünger duvarlar arası ses geçişlerini engeller ve ses kesici özelliktedir.

akustik yumurta sünger

Yumurta sünger solid yapıştırıcı ile duvara yapıştırılmaktadır. Esnek bir yapıya sahiptir. Gayet basit bir şekilde uygulanmaktadır. Nemden etkilenmez ve küf tutmaz. Farklı kalınlıklarda ve formlarda üretilebilir. Yanmazlık sertifikası ve ISO kalite belgesi mevcuttur. Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, bateri odası, piyano odası, enstrüman - çalgı odası, konferans salonu, toplantı odası, jeneratör kabini, kompresör odası, TV stüdyoları, reji odası, radyo stüdyoları ve benzeri mekanlarda kullanılmaktadır.

akustik yumurta sünger

Akustik Yumurta Sünger Özellikleri

  • Yanmaz özellikte akustik bir ses yalıtım süngeridir.
  • Ateşle temas ederse erimez.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Kalınlıkları 30 mm - 40 mm - 50 mm dir
  • Yoğunlukları 50 dns - 70 dns - 90 dns dir.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
  • Akustik yalıtım ve ses izolasyonu sağlamaktadır.

Akustik Yumurta Sünger Kullanım Alanları

Stüdyo, ses kayıt odası, konser salonu, prova odası, akustik oda, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, bateri odası, piyano odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, disco - bar, hidrofor odası, jeneratör kabini, kompresör odası, kazan dairesi, asansör dairesi, makine dairesi, chiller soğutma grubu gibi ve daha bir çok benzeri mekanda kullanılabilmektedir.

Yumurta Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

Yumurta Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri yumurta sünger ses absorbe

BİZE ULAŞIN

Nova Akustik Ses İzolasyon Malzemeleri

Adres :Kağıthane Caddesi, No: 65 Çağlayan / İstanbul

Ofis İrtibat : 0212 210 75 09

Müşteri – Proje Danışmanı : 0533 039 23 81

E-Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Akustik Yalıtım

Akustik ses yalıtımı yanmaz akustik süngerler veya akustik kumaş kaplı paneller ile sağlanabilmektedir.

Ses İzolasyonu

Hava oluşumlu yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için duvar, tavan ve zeminlerde ses geçişini engelleyen malzemeler kullanılmalıdır.

Yukarı Git