Piramit Sünger

Piramit sünger, ortamdaki ses yalıtım ve ses yutumundan sorumludur.Akustik ses yalıtım süngerlerinden biride piramit süngerdir.Polüretan köpükten imal edilmiş olan piramit süngerler  yanmazlık sertifikasına sahiptirler. Piramit sünger, yüzeyi piramit halinde bölmelerden oluşan akustik sünger çeşitleri arasında olan ses yalıtım malzemesidir. Diğer akustik sünger ile aynı özelliklere sahip olan piramit süngerin sadece yüzey şekli değişiktir. Diğer akustik süngerler gibi yanmazlık özelliği mevcuttur. Duvarlara ve tavanlara kaplanarak uygulanır. Ses yalıtımı sağlayan piramit sünger uygulandığı mekanın akustiğini düzenler. Piramit süngerde poliüretan köpükten üretilmiş olan akustik süngerler arasındadır. Amacı ortam akustiği düzenlemek ve bunun yanında ses yalıtımı sağlamaktır.

akustik piramit sünger

Tek başına güçlü sesleri izole edemeyen piramit sünger, bariyerli modelleri kullanıldığında bu sesleri engeller. Bariyerli modelleri yüksek frekanslı sesleri bile kesebilir ve yüksek ses yalıtımı performansı sağlar. Birinci sınıf kaliteye sahip olan piramit sünger ISO kalite belgesi olan akustik bir süngerdir. Ayrıca yanmazlık sertifikasıda mevcuttur. Ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlanması gereken bir çok mekanda ve alanda kullanılabilmektedir. Üstün akustik performansa sahiptir.

akustik piramit sünger

Bir çok kullanım alanına sahip bu süngerlerin yüzeyi piramit şeklindedir. Piramit şeklinde olmasının sebebi daha yüksek seviyede ses yutumu ve yalıtımı sağlamasıdır. Uygulaması solid yapıştırıcı ile yapılan piramit süngerin kendiliğinden yapışkanlı modelleride mevcuttur. Piramit süngerin hammaddesi poliüretan köpüktür. Yapısı esnektir ve kolayca uygulanabilir. Küflenmez ve nemden etkilenmez özellikte bir süngerdir. Akustik ve ses yalıtım performansı yüksektir. Oldukça geniş bir kullanım alanı vardır.

Akustik Piramit Sünger Özellikleri

 • Yanmaz özelliktedir.
 • Temizlenmeye ihtiyaç duymaz.
 • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
 • Esnek yapılıdır ve kolayca uygulanır.
 • Farklı formlarda ve kalınlıklarda üretilebilir.
 • Yüksek, orta ve düşük frekanslarda etkilidir.
 • Melamin köpük gri ve beyaz renk seçenekleri.
 • Kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur.
 • Ağır EPDM ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
 • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
 • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
 • Ses yutma katsayısı ?=0,30 - 1,12

 

Piramit Sünger Kullanım Alanları

 Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, prova odası, konser salonu, disco - bar, bateri odası, piyano odası, reji odası, akustik oda, akustik kabin, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi ve benzeri mekanlarda kullanılabilmektedir.

Piramit Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

Piramit Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri

piramit sünger ses absorbe

BİZE ULAŞIN

Nova Akustik Ses İzolasyon Malzemeleri

Adres :Kağıthane Caddesi, No: 65 Çağlayan / İstanbul

Ofis İrtibat : 0212 210 75 09

Müşteri – Proje Danışmanı : 0533 039 23 81

E-Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Akustik Yalıtım

Akustik ses yalıtımı yanmaz akustik süngerler veya akustik kumaş kaplı paneller ile sağlanabilmektedir.

Ses İzolasyonu

Hava oluşumlu yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için duvar, tavan ve zeminlerde ses geçişini engelleyen malzemeler kullanılmalıdır.

Yukarı Git