Labirent Sünger

Akustik Labirent Sünger; labirent şeklinde üretilmiş özel ses yalıtım sünger çeşitidir.Açık gözenekli ve yanmaya karşı dayanıklı Poliüretan hammaddesiyle üretilmiştir.Yanmaz Akustik özel üretim şekli olan ses yalıtım süngeri I.sınıf ISO ses yalıtım belgesine sahiptir. Labirent sünger yüzeyi labirent şeklinde, birinci sınıf kaliteye sahip, üstün ses yalıtımı ve akustik düzenleme performansı sağlayan akustik süngerler arasındadır. Labirent süngerde diğer akustik süngerler gibi poliüretan köpükten meydana gelir. Yanmaz özellikte olması nedeniyle sık tercih edilen bir süngerdir. Labirent süngerinde bariyerli modeli mevcut olup güçlü seslerin engellenmesi gereken mekanlarda kullanılmaktadır. Labirent sünger akustik çözüm sağlayan süngerler arasındadır. Yankı ve eko gibi problemleri ortadan kaldırır. Akustik mekanlarda çok sık bir şekilde kullanılan ses izolasyon malzemesidir.

akustik labirent sünger

Labirent Sünger, yüksek ses, titreşim eko ve yankılı ses ortamındaki akustik düzenlemelerde kullanılan ses emici süngerdir. Labirent Sünger esnek ve kolay uygulanabilir sprey boya ile yüzeyi boyanabilir özelliktedir. Poliüretan köpükten üretilen labirent sünger ses emicilik özelliğine sahip akustik bir süngerdir. Diğer akustik süngerler gibi labirent süngerede yanmazlık özelliği kazandırılmıştır. Ses problemlerini çözümleyen ve seslerin daha net gelmesini sağlayan labirent sünger ekoyu ve yankıyı engeller. Stüdyo, müzik odası, ses kayıt odası, bateri odası, disko, bar, toplantı odası, konferans salonu, iş yerlerinde, evlerde ve benzeri mekanlarda kullanılmaktadır. Yüksek frekanslı seslerin kesilmesi gerekiyorsa labirent süngerin bariyerli modeli kullanılabilir.

akustik labirent sünger

Günümüzde ses yalıtımı uygulaması oldukça yaygınlaşmıştır. Gürültüleri izole edebilmek ve akustik düzenleme sağlayabilmek için bu uygulamanın yapılması gerekmektedir. Labirent süngerde ses yalıtımı uygulamalarında kullanılan süngerler arasında sadece bir tanesidir. Çok sık tercih edilen labirent sünger uygulandığı mekanın akustiği düzenler ve ses yalıtımı sağlar. Uygulaması solid yapıştırıcının duvara sürüldükten sonra süngerin yapıştırılmasıyla yapılmaktadır. Kompresör odası, konser salonu, sinema salonu, jeneratör kabini ve benzeri mekanlarda kullanılmaktadır.

akustik labirent sünger

Akustik Labirent Sünger Özellikleri

  • Yanmaz özellikte akustik bir ses yalıtım süngeridir.
  • Ateşle temasında erimez.
  • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
  • Kalınlıkları 30 mm - 40 mm - 50 mm dir.
  • Yoğunlukları 50 dns - 70 dns - 90 dns dir.
  • Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir.
  • Kendiliğinden yapışkanlı olarak üretilebilmektedir.

 Akustik Labirent Sünger Kullanım Alanları

Ses kayıt odası, müzik odası, stüdyo, prova odası, akustik oda, akustik kabin, konser salonu, enstrüman - çalgı odası, piyano odası, bateri odası,radyo, stüdyosu, televizyon stüdyosu, disco - bar, jeneratör kabini, tekne motor kabini, asansör dairesi, kazan dairesi, makine dairesi, kompresör odası, hidrofor odasıchiller soğutma gurubu vb.

Labirent Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

Labirent Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri

labirent sünger ses absorbe

BİZE ULAŞIN

Nova Akustik Ses İzolasyon Malzemeleri

Adres :Kağıthane Caddesi, No: 65 Çağlayan / İstanbul

Ofis İrtibat : 0212 210 75 09

Müşteri – Proje Danışmanı : 0533 039 23 81

E-Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Akustik Yalıtım

Akustik ses yalıtımı yanmaz akustik süngerler veya akustik kumaş kaplı paneller ile sağlanabilmektedir.

Ses İzolasyonu

Hava oluşumlu yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için duvar, tavan ve zeminlerde ses geçişini engelleyen malzemeler kullanılmalıdır.

Yukarı Git