Yanmaz Sünger - Ses Yalıtım Süngeri

Yanmaz süngerler ses yutumu sağlayan akustik ses absorbe ürünleridir. Hava oluşumlu seslerin emilimini sağlamaktadır.  Poliüretan esaslı akustik yanmaz süngerler uygulamalarda sık kullanılan ses yalıtım süngeridir. Esnek yapısı sayesinde kolay uygulanmaktadır. Piramit, Yumurta, Labirent, Spesiyal olarak 4 ana desende üretimleri yapılmaktadır.

Yanmaz süngerlere basotect melamin yapılı akustik köpük de dahildir. Gri ve beyaz renkte olan süngerler basotect dediğimiz antibakteriyel yanmaz ses yalıtım süngerleridir.

Firmamız tarafından satın aldığınız yanmaz süngerlerin tamamı sertifikalı ürünlerdir. Orta frekanstaki sesleri maksimum seviyede ses emilimi sağlayan yanmaz sünger; akustik köpük patentli yanmaz ses absorbe materyalleri  kullanmaktadır. 

Geleneksel ateşe dayanıklı malzemeler (örneğin, alüminyum folyo, balona film ve poliüretan film gibi) ses yansıtıcı film kaplamaları az ya da sıfır akustik özelliklere sahiptir. Buna karşılık,  ses emilimini maksimize etmek için ayarlanmıştır.

yanmaz süngerler

Yanmaz sünger, Viyol yumurta formlu sünger olarak da adlandırılmaktadır. Ses yumurta performansı oldukça yüksek olan yanmaz akustik süngerler, yüksek hava hızlarında bile aşınmalardan etkilenmez. Mükemmel ses yutum değerleri sunan yanmaz akustik süngerler, yüksek performanslı akustik köpük malzemelerdir. Yanmaz akustik süngerler, hava içerisinde parçacıklar halinde dağılmamaktadır. Orta ve yüksek frekans aralıklarında maksimum yüksek performans sunan yanmaz akustik süngerler, kurşun, pvc gibi malzemelerin birlikte kullanılması ile sesin akustik düzenlenmesine, ses yalıtımına olanak sağlar. Yanmaz akustik süngerin bileşiminde bulunan maddeler zararlı kimyasallar içerimez ve yanma sonunda zehirli gazlar açığa çıkmaz.

Yanmaz Akustik Sünger Ürünleri

Yapılarda ve mekanlarda yüzey yapılarının piramit, yumurta, labirent formlarına dönüştürülerek performansları mümkün mertebe artırılır. Gürültülü olan ortamlarda akustik düzenleme amaçlı ve ses yalıtım amaçlı kompresör kabinlerinde, jeneratör odalarında, kalorifer dairelerinde ve sanayi makinelerinin bulunduğu her türlü ortamda, havalandırma kanallarında ses emici olarak kullanılırlar. Mobilya ve otomotiv sektöründe adeta vazgeçilmez ses yalıtım malzemelerindendir.

yanmaz süngerler

Yumurta sünger, poliüretan hammaddesi ile üretim safhasında yanmaz hale getirilmiştir. Ses yalıtım süngerleri arasında en çok tercih edilen yanmaz akustik süngerler, akustik tüm mekanlarda ses problemlerine karşı en başarılı sonuçlar vermektedir. Yüksek ses emicilik özelliği ve kolay uygulanabilir olması sebebi ile müşterilerimizin de sıklıkla tercih ettiği bir ses yalıtım malzemesidir.

-Yanmaz malzemelerdir ve alevin teması halinde akıcı damlacık oluşturmaz. - Nemden etkilenmemektedir ve küf tutmaz. - Kolay şekillendirilir ve esnektir. -m3 başına yoğunluğu ortalama 70 kg’dır. - Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilmektedir. -Orta ve yüksek frekanslı mekanlarda kullanıldığı gibi, düşük frekanslı bantlarda da oldukça etkilidir. -Kalınlıkları 30 mm, 40 mm, 50 mm’dir. -İki çeşit renk seçeneği mevcuttur. Bunlar melamin köpük beyaz ve gri renktir. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri de bulunmaktadır ve opsiyoneldir. Akustik düzenlemelerde ve frekansların dengelenmesinde yumurta ses yalıtım süngeri, yalnız kullanıldığında izolasyonu sağlamaz. Ancak bariyerli modelleri tercih edildiğinde ciddi boyutlarda sesi keser.

BİZE ULAŞIN

Nova Akustik Ses İzolasyon Malzemeleri

Adres :Kağıthane Caddesi, No: 65 Çağlayan / İstanbul

Ofis İrtibat : 0212 210 75 09

Müşteri – Proje Danışmanı : 0533 039 23 81

E-Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Akustik Yalıtım

Akustik ses yalıtımı yanmaz akustik süngerler veya akustik kumaş kaplı paneller ile sağlanabilmektedir.

Ses İzolasyonu

Hava oluşumlu yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için duvar, tavan ve zeminlerde ses geçişini engelleyen malzemeler kullanılmalıdır.

Yukarı Git