Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonu ses yalıtımı uygulaması yapılması önemli olan yerlerdir. İçeride yüksek gürültü olması birden fazla salon olan yerlerde ses karmaşasına neden olabilir. Bu ses karmaşasını, içeriden dışarı ve dışarıdan içeri ses girmemesini engellemek için akustik süngerler ile ses yalıtım uygulaması yaptırılması gerekir. İçeride eko,yankı gibi ses problemlerini engellemek ve ortam akustiğini sağlamak için akustik süngerler kullanılmalıdır. Sinema salonuna göre kullanılacak malzeme uygun şekilde seçilmelidir.

sinema salonu ses yalıtımı

Sinema salonuda ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapılması kesinlikle gerekli olan mekanlar arasındadır. Dışarı ortamdan içeriye ses girmesine engel olmak için ses yalıtımı uygulaması yapılması gerekmektedir. Sinemada film sırasında insanların dışarıdan gelebilecek seslerden dolayı rahatsızlık duymamaları için bu gerekli bir uygulamadır. Ayrıca sinema salonununda gürültülü bir ortam olmasından dolayı dışarıdaki insanların rahatsız olmamaları için ses yalıtımı gereklidir.

sinema salonu ses yalıtımı

Ses kesici süngerler duvarlara uygulanarak ses geçişleri engellenir. Sinema salonunda ortam akustiğide önemlidir. Seslerin daha anlaşılabilir ve net gelmesi için akustik ürünler ile duvarlar kaplanır. Akustik ürünler sayesinde seslerin daha kaliteli gelmesi sağlanır ve sinema salonunda seslerden dolayı oluşabilecek eko gibi problemler engellenir. İnsanların daha rahat bir ortamda film seyretmeleri sağlanır.

sinema salonu ses yalıtımı

BİZE ULAŞIN

Nova Akustik Ses İzolasyon Malzemeleri

Adres :Kağıthane Caddesi, No: 65 Çağlayan / İstanbul

Ofis İrtibat : 0212 210 75 09

Müşteri – Proje Danışmanı : 0533 039 23 81

E-Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Akustik Yalıtım

Akustik ses yalıtımı yanmaz akustik süngerler veya akustik kumaş kaplı paneller ile sağlanabilmektedir.

Ses İzolasyonu

Hava oluşumlu yüksek seviyeli seslerin engellenmesi için duvar, tavan ve zeminlerde ses geçişini engelleyen malzemeler kullanılmalıdır.

Yukarı Git